[DIY] SUPLA inCan - moduł do puszki

kol3ktor
Posts: 3
Joined: Thu Jul 04, 2019 9:55 pm

Post

Uff. W końcu odrobina czasu się znalazła to i popełniłem mały filmik. Jest TUTAJ Jakby co to właściwy problem widać dopiero pod koniec filmiku. Podejrzewam, że ma to związek z dziwnym zachowaniem rolet ponieważ bez sterowników rolety działają niezawodnie już od pół roku więc mechanicznie nic im nie dolega.

A soft mam 2.7.2
elmaya
Posts: 1482
Joined: Wed Jun 27, 2018 5:48 pm
Location: El Saucejo - Sevilla

Post

to połączenie pozwala uniknąć problemu

this combination avoids the problem

Image
User avatar
pzygmunt
Posts: 18356
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Rzuca się w oczy brak opóźnienia. Oryginalny soft zanim załączy drugi kierunek, wyłącza pierwszy i czeka 1 sekundę.
User avatar
Espablo
Posts: 1754
Joined: Wed Jun 29, 2016 5:04 pm
Location: Oświęcim

Post

pzygmunt wrote: Thu Jul 11, 2019 8:31 pm Rzuca się w oczy brak opóźnienia. Oryginalny soft zanim załączy drugi kierunek, wyłącza pierwszy i czeka 1 sekundę.
W oryginalnym sofcie problem jest z zatrzymaniem rolety z przycisku.
kol3ktor wrote: Thu Jul 11, 2019 7:14 pm Uff. W końcu odrobina czasu się znalazła to i popełniłem mały filmik. Jest TUTAJ Jakby co to właściwy problem widać dopiero pod koniec filmiku. Podejrzewam, że ma to związek z dziwnym zachowaniem rolet ponieważ bez sterowników rolety działają niezawodnie już od pół roku więc mechanicznie nic im nie dolega.

A soft mam 2.7.2
Sprawdź tą kompilację
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
User avatar
pzygmunt
Posts: 18356
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Nie zaobserwowałem takiego problemu. Zreszta oryginalny soft jest w module Zamel-a . Tam ten problem nie występuje.
User avatar
Espablo
Posts: 1754
Joined: Wed Jun 29, 2016 5:04 pm
Location: Oświęcim

Post

Jak buttony maja pull-up to jest taki objaw, że każde kliknięcie w button załącza ruch. Nie ma znaczenia czy roleta już jedzie czy stoi. Jeżeli roleta jedzie i klikniesz w button to roleta stanie i albo zmieni kierunek albo jedzie dalej w zależności od przycisku, który został klikniety w górę lub w dół.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
User avatar
kris.sg
Posts: 373
Joined: Mon Aug 07, 2017 8:08 pm
Location: Przezchlebie

Post

Espablo wrote: Sat Jul 13, 2019 5:31 am
W oryginalnym sofcie problem jest z zatrzymaniem rolety z przycisku.
[/quote]

Jest dokładnie jak pisze @Espablo, też miałem z tym poroblem jak kompilowałem softa, ale zauważyłem że jak zmieniłem:

Code: Select all

supla_input_cfg[1].type = INPUT_TYPE_BTN_MONOSTABLE;
to wtedy roleta działała prawidłowo.
Próbowałem sam usunąć problem, ale słaby ze mnie programista :)
■Rpi4(m.2) Supla Cloud, Scripts ■Rpi3(sd) SD: 6x MI ATC, 1x W.S.
ROLETY_V3 x12 ■SWITCH_DUAL x4 ■GATE_MODULE_V3 x1 ■SOCKET_SSR x1 ■SMOKE_MODULE x1
SONOFF_TOUCH x4 ■YUNSCHAN x1 ■STAITCASE_DIMMER x1 ■MEW-01 x2 ■mROW-02 x1 ■LEW-01 x1
POW_R2 x2 ■SP111 x3
User avatar
pzygmunt
Posts: 18356
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Oprogramowanie nie jest uniwersalne. Trzeba je dostosować do konkretnego sprzętu
User avatar
Espablo
Posts: 1754
Joined: Wed Jun 29, 2016 5:04 pm
Location: Oświęcim

Post

Ja zrobiłem to tak, że zamieniłem od tego miejsca sekcję _ROLLERSHUTTER_SUPPORT
https://github.com/SUPLA/supla-espressi ... pio.c#L756
do tego
https://github.com/SUPLA/supla-espressi ... pio.c#L761
na to

Code: Select all

		
#ifdef _ROLLERSHUTTER_SUPPORT
		
	supla_roller_shutter_cfg_t *rs_cfg = supla_esp_gpio_get_rs__cfg(input_cfg->relay_gpio_id);
	if ( rs_cfg != NULL ) {

        if ( 1 == __supla_esp_gpio_relay_is_hi(rs_cfg->up) || 1 == __supla_esp_gpio_relay_is_hi(rs_cfg->down)) {
			supla_esp_gpio_rs_set_relay(rs_cfg, RS_RELAY_OFF, 1, 1);	
          }			
	else {

	supla_esp_gpio_rs_set_relay(rs_cfg, rs_cfg->up->gpio_id == input_cfg->relay_gpio_id ? RS_RELAY_UP : RS_RELAY_DOWN, 1, 1);
	}
}
		
#endif /*_ROLLERSHUTTER_SUPPORT*/
Oraz usunąłem całą sekcję _ROLLERSHUTTER_SUPPORT w tym miejscu
https://github.com/SUPLA/supla-espressi ... pio.c#L791

Te zmiany można zobaczyć tutaj
https://github.com/Espablo/supla-espres ... a3dece9f8e


Wcześniej zrobiłem to trochę inaczej
Poniżej bardziej dopracowana kompilacja niż poprzednia
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Jeki87
Posts: 91
Joined: Wed Jun 21, 2017 10:29 am

Post

Próbowałem wgrać ostatnie kompilacje
inCanRS_DS_4096.zip oraz
inCanRS.zip w obu przypadkach nie rozgłasza sieci a dioda miga bardzo szybko wręcz żarzy sie
Pacjent to wemos D1 mini
Dodam że soft 2.7.2 wchodzi bez problemu

Return to “SUPLA inCan by Espablo”