Sonoff basic r3 beznapięciowy do furtki i pilot do otwierania

pr0zac
Posts: 26
Joined: Sat May 09, 2020 4:40 pm

Post

Szanowni koledzy podpowiedzcie jak zrobić zeby przerobionym na beznapieciowego sonoffem otwierać elektrozaczep za pomocą pilota. Mam mostek na 433 ale nie wiem jak to zrobić zeby naciśnięcie przycisku pilota powodowało uruchomienie ustawionego na 6 sek. elektrozaczepu. Poprzez aplikacje uruchamiam to bezproblemowo ale chciałbym mieć na szybko możliwość za pomocą pilota.
User avatar
Hrumque
Posts: 278
Joined: Mon Jun 27, 2022 10:11 am
Location: Opole

Post

Najprościej to by było używać Sonoff Basic r3 RF - ma wewnątrz odbiornik pilotów 433MHz - i dedykowanego swojego pilota (nie wiem jak z wprogramowaniem innych/obcych) - każde naciśnięcie guzika pilota to tak samo jak naciśnięcie przycisku (pod GPIO0) na płytce głownej sonoffa.
User avatar
pzygmunt
Posts: 18632
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Używanie Sonoff Basic do otwierania bramy/furtki grozi porażeniem lub uszkodzeniem automatyki. Jeśli chcesz używać sonoffa to w wersji SV.
User avatar
Hrumque
Posts: 278
Joined: Mon Jun 27, 2022 10:11 am
Location: Opole

Post

pzygmunt wrote: Sun Jul 17, 2022 2:17 pm Używanie Sonoff Basic do otwierania bramy/furtki grozi porażeniem lub uszkodzeniem automatyki. Jeśli chcesz używać sonoffa to w wersji SV.
Oczywiście miałem na myśli (podobnie jak kolega wątkotwórca) "przerobionego na beznapięciowego" - w przypadku sugerowanej wersji RF - tak samo jak teraz jest, nadal beznapięciowo.
User avatar
pzygmunt
Posts: 18632
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Nie ma znaczenia. Basic to basic. Jest zasilany 230V i nawet przeróbki nie gwarantują bezpieczeństwa. Powiem więcej. Ingerencja w urządzenie podważa CE. Jeśli się komuś coś stanie to poza tym, że będziesz miał tą osobę na sumieniu to możesz ponieść konsekwencje w postaci wyroku.

Na forum był przynajmniej jeden przypadek, gdzie taki przerobiony sonoff miał przebicie. Skończyło się na uszkodzonej automatyce. Na szczęście nikogo nie poraziło.

Zupełnie nie rozumiem "fenomenu" tych przerabianych basic-ów szczególnie jak są bezpieczne alternatywy, które można kupić w podobnej cenie.

Return to “Sonoff Basic”