Harmonogram, wlacznik zegarowy

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
terror
Posty: 28
Rejestracja: śr paź 04, 2017 8:20 pm

Witam

Brakuje mi w harmonogramie funkcjonalnosci wlacznika zegarowego - aktualnie da sie to zrobic ale jest to rozwiazanie mozolne i uciazliwe nie mowiac o jakichkolwiek pozniejszych zmianach - moglbym sobie konkretnie zaprogramowac pompe cyrkulacyjna CWU oraz pompe do oczka wodnego.

Obrazek
Lechu_
Posty: 202
Rejestracja: wt paź 11, 2016 5:41 pm

Ja mam CWU zrobine na Sonofie z harmonogramem i działa pięknie. Tak samo pompę do oczka wodnego, wszystko w harmonogramie. W czym problem? Był też na forum soft z czasowym uruchamianiem sonofa.
terror
Posty: 28
Rejestracja: śr paź 04, 2017 8:20 pm

Mozesz pokazac mi zrzut ekranu z Twoim harmonogramem? Chcialbym zobaczyc jak Ty to zrobiles.

Powiedzmy, ze potrzebuje zrobic to tak np.
start 6 rano, 30 minut pracy, 45 minut przerwy, np. o 18-20 2h przerwy. Od 24-5 - przerwa.

- czy to masz zrobione w 'Cykl godzinny'?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Timery być może też wprowadzimy.
terror
Posty: 28
Rejestracja: śr paź 04, 2017 8:20 pm

Byłoby miło. Genralnie taki timer chyba sobie dziś szybko sklikam i bede go odpalal u siebie na serwerze.
Lechu_
Posty: 202
Rejestracja: wt paź 11, 2016 5:41 pm

Tyle ile założeń, tyle harmonogramów :) U mnie to wygląda prościej ponieważ mam zadaną godzinę uruchomienia i wyłączenia czyli np
włącz - 5:00 , wyłącz 23 - dwa harmonogramy. Używam tylko cyklu dziennego dla godzin i z uwzględnieniem wschodu/zachodu słońca (rolety).
terror
Posty: 28
Rejestracja: śr paź 04, 2017 8:20 pm

U mnie odpada cykl godzinowy. U mnie pompa CWU chodzi zupelnie inaczej - duzy dom, sporo mieszania co jakis czas (np 30 minut mieszania i 45 minut przerwy) i chce uniknac tez duzych strat cieplej wody.

btw. masz racje tyle ile zalozen tyle harmonogramow - a wez pozniej dokonaj jakis zmian - caly harmonogram od nowa...

Fajnie by bylo gdyby byl taki timer w Harmonogramie na chmurze i wszystkie pola byly by klikalne - tak samo jak w manualnym wlaczniku czasowym.

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw paź 05, 2017 8:32 am przez terror, łącznie zmieniany 1 raz.
Lechu_
Posty: 202
Rejestracja: wt paź 11, 2016 5:41 pm

To prawda, przy próbie zmian wszystko się rozjedzie. Też mam duży dom ale stwierdziłem ze skoro oszczędzam na ogrzewaniu ciepłej wody (wcześniej boiler z grzałką, teraz z centralnego) toteż pompa chodzi tylko w dzień pomiędzy zadanymi godzinami :)
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Już kiedyś był rozkminiany temat pompy. Tutaj jest mój koncept, którego z braku czasu jeszcze nie zrealizowałem, ale szykuję się do tego
viewtopic.php?f=9&t=83&start=30#p9599
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
terror
Posty: 28
Rejestracja: śr paź 04, 2017 8:20 pm

No dobra ide sie umyc wchodze do pomieszczenia - czuja wykrywa ruch zalacza pompe zanim bedzie leciec ciepla woda to troche i tak minie :) - a teraz pomysl, ze ta lazienka jest oddalona o nie wiem 30 meterow od zbiornika wody przeciez nie bede czekal 15 minut zanim woda bedzie ciepla :P
dlatego ja przyjalem sobie ze chce miec zawsze ciepla wode w rurach w danych przedzialach czasowych :) - mniej wiecej wiem, ze jak bede mieszal wode np. 30 minut to bede mial w calym domu ciepla wode - pozniej powiedzmy potrzebuje ok 45 minut zanim wystygdnie ta woda w rurach do temp np ok 30 stopni i mieszam ja ponownie.

Kazdy dom ma inne dlugosci rur dlatego, moze Twoja metoda sie sprawdzi w malym domu gdzie sa krotkie obiegi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”