DIY SUPLA do puszki instalacyjnej podtynkowej

Awatar użytkownika
wojtas567

pn wrz 26, 2016 5:35 pm

Wymień na drugi.
Tam jest kondensator o wartości od kilku do kilkudziesięciu piko który odpowiada za częstotliwość przetwornicy można spróbować go wymienić ale to może okazać się dość kłopotliwe
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
slawek

pn wrz 26, 2016 5:52 pm

Wrzucam soft dla tej płytki w wersji z SSL-em - po upgrade SDK kompiluje się bez problemów

Wersja 1.8 - opis zmian tu: viewtopic.php?f=18&t=272

Relay 1 - GPIO4 (5 dla wersji 54)
Relay 2 - GPIO13
BUTTON - GPIO5 (4 dla wersji 54)
Sensor1 - GPIO14
Sensor2 - GPIO12
DS18B20 - GPIO2

- Wybór trybu button/switch dla obydwu kanałów
- Przycisk BUTTON zawsze w trybie button (konfiguracja)

SPI MODE: QIO
SPI SPEED: 40MHz
BAUDRATE: 115200
boot_v1.2.bin---->0x00000
wifisocket_x2_user1.1024.new.2.bin--->0x01000
Załączniki
SOCKETx2DS.rar
(198.63 KiB) Pobrany 108 razy
SOCKETx2DS(54).rar
(198.64 KiB) Pobrany 120 razy
Gdy wszystkie możliwe sposoby zawiodą - pozostaje przeczytać instrukcję...
marcin.kasinski

czw wrz 29, 2016 4:17 pm

Przepraszam, ale nie widzę nigdzie takiej informacji tu.

Czy sprzedajesz ten układ złożony ?
Awatar użytkownika
Espablo
Kontaktowanie:

czw wrz 29, 2016 5:08 pm

marcin.kasinski pisze:Przepraszam, ale nie widzę nigdzie takiej informacji tu.

Niestety nie. Może v2 jak skończę i będę absolutnie pewny, że działa prawidłowo.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
https://github.com/Espablo
marcin.kasinski

sob paź 01, 2016 1:11 pm

Espablo pisze:
marcin.kasinski pisze:Przepraszam, ale nie widzę nigdzie takiej informacji tu.

Niestety nie. Może v2 jak skończę i będę absolutnie pewny, że działa prawidłowo.
OK.

Sprzętowo bardzo mi się podoba.
Poczekam na V2.

Obecnie pracuje nad softem do tego . Testuje na sucho z żarówką, esp-12E, i modułem z przekaźnikiem.

Mój pomysł, to

- pełna administracja jak openwrt z dokładnie takim samym interfejsem użytkownika.(interfejs już mam zrobiony)
- update nowej wersji poprzez formularz www jak np w panelach routerów (funkcjonalność już działa)
- pełna administracja po www,
- ustawienie portu serwera www
- sid i hasło lokane,
- podłączenie do istniejącej sieci wybieranej z listy (funkcjonalność już działa)
- ustawienie przekaźnika
- timery dla przekaźnika
- losowe włączenie i wyłączenie przekaźnika
- odczyt termometru.
- ustawienie loginu i hasła do panelu www
- reset do fabrycznych ustawień
- restart
- Do przemyślenia serwer nasłuchujący po https, a nie http
filo

wt paź 04, 2016 11:33 am

Witam serdecznie.
Natrafiłem na ten temat i bardzo mnie zaciekawił, przerobiłem więc cały wątek i co nie co już wiem jak to ma funkcjonować, ale mam kilka pytań.
Po pierwsze - czy jest możliwość sprzężenia całości z systemem Domoticz na RPi? Chciałbym zastosować właśnie Raspberry do zarządzania na początku oświetleniem, ale wraz z rozwojem projektu pewnie i czymś innym.
Skoro już sprzężenie takie byłoby możliwe, to czy jest możliwość, aby włączając światło np. za pomocą wyłącznika dzwonkowego poinformować w jakiś sposób system (np. poprzez wysłanie odpowieniego GETa do serwera na którym stoi domoticz lub inny system/strona)? Chodzi o to, aby mieć podgląd na to, które światła są aktualnie włączone a które wyłączone.
Trzecia sprawa - mogłby ktoś polecić jakiś sensowny sklep internetowy w Polsce, w którym dostanę elementy potrzebne do stworzenia owej płytki? Bardzo chętnie bym przetestował projekcik i po pozytywnych testach wdrożył go u siebie.
Dzięuję z góry za odpowiedzi. Ukłony w strony osób zaangażowanych w rozwój projektu ;)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Kontaktowanie:

wt paź 04, 2016 11:36 am

filo pisze:Witam serdecznie.
Natrafiłem na ten temat i bardzo mnie zaciekawił, przerobiłem więc cały wątek i co nie co już wiem jak to ma funkcjonować, ale mam kilka pytań.
Po pierwsze - czy jest możliwość sprzężenia całości z systemem Domoticz na RPi? Chciałbym zastosować właśnie Raspberry do zarządzania na początku oświetleniem, ale wraz z rozwojem projektu pewnie i czymś innym.
Skoro już sprzężenie takie byłoby możliwe, to czy jest możliwość, aby włączając światło np. za pomocą wyłącznika dzwonkowego poinformować w jakiś sposób system (np. poprzez wysłanie odpowieniego GETa do serwera na którym stoi domoticz lub inny system/strona)? Chodzi o to, aby mieć podgląd na to, które światła są aktualnie włączone a które wyłączone.
Trzecia sprawa - mogłby ktoś polecić jakiś sensowny sklep internetowy w Polsce, w którym dostanę elementy potrzebne do stworzenia owej płytki? Bardzo chętnie bym przetestował projekcik i po pozytywnych testach wdrożył go u siebie.
Dzięuję z góry za odpowiedzi. Ukłony w strony osób zaangażowanych w rozwój projektu ;)
Wymienione funkcjonalności są dostępne w Supli więc jaki cel integracji z domoticzem ?
Awatar użytkownika
Espablo
Kontaktowanie:

wt paź 04, 2016 11:58 am

filo pisze:Trzecia sprawa - mogłby ktoś polecić jakiś sensowny sklep internetowy w Polsce)
Ja większość kupuję w http://www.tme.eu/pl/
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
https://github.com/Espablo
filo

wt paź 04, 2016 1:15 pm

Mam rozumieć, że przykładowo gdy wyłączę światło za pomocą przycisku dzwonkowego to aplikacja na smartfonie mi to pokaże? Nie miałem doczynienia z suplą i dopiero czytam jakie mam możliwości... Jednak akurat tej funkcji nie mogę się doszukać, proszę o wyrozumiałosć ;)
Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Kontaktowanie:

wt paź 04, 2016 1:42 pm

Dokładnie tak. Przełączenie przyciskiem na "ścianie" zmienia również ikonkę w aplikacji.
ODPOWIEDZ