SRW-03 problem.

pzygmunt

Thu Aug 29, 2019 9:54 pm

Dodałem zgłoszenie. Zweryfikujemy.

https://github.com/SUPLA/supla-espressif-esp/issues/36
AdamT

Fri Aug 30, 2019 5:31 pm

Lucas wrote:
Fri Aug 09, 2019 9:58 am
Ja mogę jedynie powiedzieć na sucho, bo nie mam jak podłączyć fizycznie SRW-03 pod rolety, że przy ustawieniu z aplikacji wszystkich trzech rolet np. na 50% to jedna zawsze zatrzyma się trochę inaczej, np. 52 albo 57%. Albo jak dam grupowe zamknięcie lub otwarcie (jeżeli rolety są w różnych pozycjach) to jedna zawsze zachowuje się inaczej - przynajmniej na początku. Potem jak wszystkie są otwarte lub zamknięte, to chodzą już dobrze.

Ale tak jak mówię, to tylko testy samego sterownika na biurku. Może aplikacja tak pokazuje tylko a fizycznie wszystko będzie ok.
To co zauważyłem jest zbliżone do Twoich spostrzeżeń.
Dodatkowo jeżeli dokonywałem zmian w lokalizacjach i opisy na serwerze to zawsze jedna roleta z każdego sterownika gubiła swoje ustawienie. Wszystkie rolety są zamknięte a te pojedyncze pokazują w telefonie i na stronie serwera całkowicie otwarte bez opisy % zamknięcia. Uruchomienie rolety i ponownie zamknięcie pokazuje zamknięcie rolety i prawidłowy opis % zamknięcia 100%
Sterowniki są zamontowane 40 km od Krakowa, nie mam do nich bezpośredniego dostępu.
Lucas

Mon Sep 02, 2019 8:53 am

Adamie, czy możesz podzielić się jakimś zdjęciem z realizacji? Umiejscowieniem sterowników, podłączeniem, itp.?
Takie zboczenie zawodowe, że lubię zobaczyć jak coś wygląda i działa finalnie :D
8x Sonoff Basic, 1x Sonoff Touch, 2x ROW-02, 1x SRW-03, 1x SLW-01, 1x BW-SHP6, 2x Smart DGM, kilka modułów na D1 mini... i notoryczny brak czasu na więcej
GH + Trådfri + RM mini 3
AdamT

Mon Sep 02, 2019 6:53 pm

Jak będę na budowie.
Ogólnie instalacja wykonana po wykończeniu. Kabel z rolet 4 x 0,75 wypuszczony na strychu./rolety w oknach dachowych/
Blacha do krokwi i puszka IP65 do łączenia. Przewody na uchwytach BAKS - metalowe rozpinane. Przewody na uchwytach zabezpieczone trytytką. Sterowniki SRW-03 w dwóch puszkach o wymiarach około 30/25 cm. W jednej puszce dwa sterowniki.
Sterowniki rozsunięte w puszkach maksymalnie i obrócone o 180 stopni żeby najdalej odsunąć antenki.
Rolety podłączone do istniejącego zasilania azartu.
Sprawdziłem dzisiaj wieczór i ponownie trzy rolety straciły kontrolę, po jednym kanale na każdym sterowniku.
Po podniesieniu rolety o 3% stop i opuszczeniu kanał odzyskuje i pokazuje poprawny stan rolety.
Lucas

Tue Sep 03, 2019 6:21 am

AdamT wrote:
Mon Sep 02, 2019 6:53 pm
Jak będę na budowie.
Ogólnie instalacja wykonana po wykończeniu. Kabel z rolet 4 x 0,75 wypuszczony na strychu./rolety w oknach dachowych/
Blacha do krokwi i puszka IP65 do łączenia. Przewody na uchwytach BAKS - metalowe rozpinane. Przewody na uchwytach zabezpieczone trytytką. Sterowniki SRW-03 w dwóch puszkach o wymiarach około 30/25 cm. W jednej puszce dwa sterowniki.
Sterowniki rozsunięte w puszkach maksymalnie i obrócone o 180 stopni żeby najdalej odsunąć antenki.
Rolety podłączone do istniejącego zasilania azartu.
Sprawdziłem dzisiaj wieczór i ponownie trzy rolety straciły kontrolę, po jednym kanale na każdym sterowniku.
Po podniesieniu rolety o 3% stop i opuszczeniu kanał odzyskuje i pokazuje poprawny stan rolety.
Dzięki. Testowo też zawsze był problem z jednym kanałem. Tylko już nie pamiętam, czy kanał był losowy czy zawsze ten sam. Musiałbym podłączyć swój sterownik i się pobawić.
8x Sonoff Basic, 1x Sonoff Touch, 2x ROW-02, 1x SRW-03, 1x SLW-01, 1x BW-SHP6, 2x Smart DGM, kilka modułów na D1 mini... i notoryczny brak czasu na więcej
GH + Trådfri + RM mini 3
Post Reply