Sonoff Mini wgranie SUPLA

M@rcin

pt paź 04, 2019 2:07 pm

Szukam i szukam i nie mogę znaleźć :| :geek:
Prosiłbym o instrukcję wgrania oprogramowania SUPLA do Sonoff Mini krok po kroku.
Jestem początkującym w tej dziedzinie i prosiłbym o bardzo jasne i zrozumiałe wskazówki :)
Awatar użytkownika
QLQ

pt paź 04, 2019 9:21 pm

M@rcin pisze:
Prosiłbym o instrukcję wgrania oprogramowania SUPLA do Sonoff Mini krok po kroku.
Jestem początkującym w tej dziedzinie i prosiłbym o bardzo jasne i zrozumiałe wskazówki :)
Słabo szukasz. Jest w pomocy
hZkgZK

sob paź 05, 2019 11:08 am

M@rcin pisze:
Jest cała masa postów na forum na temat flashowania. Wgrywanie oprogramowania do Sonoff Mini nie różni się niczym od wgrywania go do innych modułów opartych na ESP8266.
Dodatkowo Sonoff Mini ma możliwość flashowania OTA w trybie DIY. Instrukcja np tu https://github.com/arendst/Sonoff-Tasmo ... Sonoff-DIY
M@rcin

ndz paź 06, 2019 10:21 pm

Ok. Dziękuję za pomoc, lecz mam jeden problem. Przy flaszowaniu OTA przez DIY przy 91% przerwało mi instalację. Sonoff Mini nie budzi się. Jest niewidoczny. W jaki sposób mogę ponowić zabieg ?
Gucio2607.

ndz paź 06, 2019 11:47 pm

Wyczyść moduł i wygraj jeszcze raz.
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
M@rcin

pn paź 07, 2019 5:21 am

Gucio2607. pisze:
ndz paź 06, 2019 11:47 pm
Wyczyść moduł i wygraj jeszcze raz.
Ja to zrobić ? Jak przywrócić moduł do ustawień fabrycznych?
Hobo

pn paź 07, 2019 1:38 pm

Przy okazji tego tematu i ja mam pytanie, ale zakupiłem mini z wgranym już softem supla:
po uruchomieniu i na stronie startowej konfiguracji widzę, że jest to sonoff basic. Czy rzeczywiście bazuje na basic czy jest firmware osobno do mini?
również na stronie konfiguracyjnej nie widzę miejsca do wpisania kodu lokalizacji, zatem nawet jeżeli poprawnie skonfiguruję dostęp do internetu to nie widzę elementu na swoim koncie - to też "zasługa" wersji basic?
Czy przełącznik monostabilny jest tutaj jako sygnał do reakcji czy powinien być traktowany jak dzwonkowy czyli jak długo trzymasz tak długo jest włączony? Bo jeśli jak dzwonek to i nie będzie problemu z wykorzystaniem czujnika ruchu?
Awatar użytkownika
QLQ

pn paź 07, 2019 6:56 pm

Hobo pisze:
pn paź 07, 2019 1:38 pm
Przy okazji tego tematu i ja mam pytanie, ale zakupiłem mini z wgranym już softem supla:
po uruchomieniu i na stronie startowej konfiguracji widzę, że jest to sonoff basic. Czy rzeczywiście bazuje na basic czy jest firmware osobno do mini?
również na stronie konfiguracyjnej nie widzę miejsca do wpisania kodu lokalizacji, zatem nawet jeżeli poprawnie skonfiguruję dostęp do internetu to nie widzę elementu na swoim koncie - to też "zasługa" wersji basic?
Czy przełącznik monostabilny jest tutaj jako sygnał do reakcji czy powinien być traktowany jak dzwonkowy czyli jak długo trzymasz tak długo jest włączony? Bo jeśli jak dzwonek to i nie będzie problemu z wykorzystaniem czujnika ruchu?
Pytania raczej do sprzedawcy.

Co do kodu lokalizacji to zamiast id lokalizacji wpisać można email pk którym logujesz się do Cloud.

Daj jakiś screen z konfiguracji.
Awatar użytkownika
QLQ

pn paź 07, 2019 6:58 pm

M@rcin pisze:
Ok. Dziękuję za pomoc, lecz mam jeden problem. Przy flaszowaniu OTA przez DIY przy 91% przerwało mi instalację. Sonoff Mini nie budzi się. Jest niewidoczny. W jaki sposób mogę ponowić zabieg ?
No to już raczej tylko zostaje przez programator. Tak na 99.99 % będzie działał. Jak ten twój mini wygląda bo jest ich trochę. ?
Awatar użytkownika
slawek

pn paź 07, 2019 7:38 pm

M@rcin pisze:
Dlaczego wprowadzasz zamieszanie i dublujesz wątki - pytałeś o to tutaj i dostałeś odpowiedź. Jeśli masz dodatkowe pytania - trzymaj się jednego wątku. Ułatwi to szukanie pomocy "potomnym", a przecież po to jest to forum...
Gdy wszystkie możliwe sposoby zawiodą - pozostaje przeczytać instrukcję...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”