Bramka Z-Wave

Awatar użytkownika
abcautomaty
Posty: 5
Rejestracja: śr lip 17, 2019 9:55 am

pn wrz 09, 2019 7:12 am

Lucas pisze:
pt sie 30, 2019 9:45 am
abcautomaty pisze:
śr sie 14, 2019 5:56 am
Założenie bramki jest takie, że będzie działała jako "Secondary kontroler" lub "Primary kontroler".
W pierwszym przypadku jest dodatkowym kontrolerem pozwalającym sterować wybranymi urządzeniami Z-Wave w istniejącej sieci. Bramkę trzeba dodać do sieci ale ona jako Secondary traci możliwość dodawania i usuwania urządzeń. Klient ma natomiast możliwość zdefiniowania w chmurze Supla, którymi urządzeniami Z-Wave chce sterować.
W drugim przypadku bramka może być jedynym kontrolerem Z-Wave w sieci. Wtedy urządzenia Z-Wave dodajemy i usuwamy z sieci za jej pomocą. Nie sądzę jednak żeby model drugi był bardzo popularny.
Osobiście myślę, że drugi przypadek, gdy bramka pełni funkcję pierwszego kontrolera również może być popularny. Przykładowo mogę kupić wybrane urządzenia z-wave bez potrzeby kupowania oddzielnej centrali z-wave. Dodać je bezpośrednio do omawianej tu bramki i dalej sterować przez Suplę. Zdaję sobie sprawę, że bramka nie będzie posiadała takiej funkcjonalności jak centrale z-wave.
Zgadza się, nie ma potrzeby zakupu oddzielnej centrali Z-Wave. Z drugiej strony prawie każdy nawet bardzo prosty kontroler (pilot) może pełnić funkcję Primary dlatego wydaje mi się, że bramka powinna być raczej Secondary. Należy też zaznaczyć, że bramka będzie pozwalała na sterowanie ograniczoną ilością urządzeń (do ustalenia po testach) więc w przypadku dużych sieci może się okazać, że bramek do Supla będzie w sieci więcej niż jedna.
Meedin
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 26, 2019 6:24 pm

pt gru 27, 2019 5:05 pm

Temat tylko chwilowo ucichł ze względu na święta czy umarł podczas testów? I czy nie będzie tak ze Fakro zrobi bramkę pod swoje siłowniki, sterowniki, rolety itd a resztę czyli czujniki odłoży się na za 2 lata? Parę ciekawych urządzeń z-wave chętnie bym podpiął do supli.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 7982
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontaktowanie:

pt gru 27, 2019 6:48 pm

Bramka cały czas rozwijana. Dużo równoległych tematów się zbiegło dlatego nie mamy czasu referować co się dzieje na bieżąco. Cierpliwości. Źródła są otwarte.
ODPOWIEDZ