Połączenie LIW-01 i licznika ORNO OR-WE-520

woro

Witam
Chciałbym zliczać impulsy z licznika 3-fazowego ORNO OR-WE-520.
W instrukcji ORNO podane są następujące parametry wyjścia impulsowego:
1. Wyjście impulsowe S0 typu otwarty kolektor
2. Stała licznika imp/kWh - 800
3. Zakres napięcia wyjścia impulsowego - 12-27 VDC
4. Prąd wyjścia impulsowego <= 27mA

Licznik impulsów LIW podłączony jest do zasilacza 24VDC.
W instrukcji tego licznika jest napisane:
1. Napięcie robocze 9V, kompatybilne z wyjściem impulsowym SO licznika energii elektrycznej.

Mam zatem pytanie: czy mogę połaczyć je bezepośrednio ze sobą, abym zliczał impulsy z licznika energii elektrycznej jeżeli są podane takie zakresy napięć jak powyżej? Czy potrzebuję dodatkowo, np. optoizolatora?

Pozdrawiam
Mirosław F.

Podłączyć LIW-01 i ORNO jak najbardziej można, ani w jednym ani w drugim liczniku nic się nie zepsuje. Jedynie istnieje szansa, że LIW-01 może nie widzieć impulsów wysyłanych przez wyjście impulsowe licznika ORNO. Już raz zwiększyliśmy czułość LIWa na takie wyjścia impulsowe także myślę, że LIW da radę.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
woro

Dziękuję za odpowiedź.
Dzisiaj połączę oba urządzenia "bezpośrednio" i zobaczę czy zliczane są impulsy.
W razie czego obecnie mam podpięty do licznika energii otpizolator, który wykorzystywałem do zliczania impulsów w Raspberry pi, ale niestety po zmianie softu w Raspberry zapomniałem jak go uruchomiłem.
Dam znać, która opcja działa. osobiście wolałbym opcję nr 1 (połączenie bezpośrednie).

Pozdrawiam
and111

woro wrote: Wed Jul 19, 2023 7:46 am Witam
Chciałbym zliczać impulsy z licznika 3-fazowego ORNO OR-WE-520.
W instrukcji ORNO podane są następujące parametry wyjścia impulsowego:
1. Wyjście impulsowe S0 typu otwarty kolektor
2. Stała licznika imp/kWh - 800
3. Zakres napięcia wyjścia impulsowego - 12-27 VDC
4. Prąd wyjścia impulsowego <= 27mA

Licznik impulsów LIW podłączony jest do zasilacza 24VDC.
W instrukcji tego licznika jest napisane:
1. Napięcie robocze 9V, kompatybilne z wyjściem impulsowym SO licznika energii elektrycznej.

Mam zatem pytanie: czy mogę połaczyć je bezepośrednio ze sobą, abym zliczał impulsy z licznika energii elektrycznej jeżeli są podane takie zakresy napięć jak powyżej? Czy potrzebuję dodatkowo, np. optoizolatora?

Pozdrawiam
Mam 2 takie zestawy. Pracują od listopada 2020 roku. Działa bez żadnych problemów.

ZAMEL LIW-01 i ORNO OR-WE-520.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
woro

and111 wrote: Wed Jul 19, 2023 9:34 am

Mam 2 takie zestawy. Pracują od listopada 2020 roku. Działa bez żadnych problemów.

ZAMEL LIW-01 i ORNO OR-WE-520.jpg
U mnie też działa bez problemu. Nie potrzebowałem optoizolatora. Za pierwszym razem tylko odwrotnie podpiełem przewody i licznik nic nie zliczał. Po zamianie podłaczeń wszystko jest OK.
Dziękuję za pomoc.

Return to “ZAMEL LIW-01”