Podlewanie trawnika

mygen

Witam

Posiadam po poprzednim właścicielu system podlewania wody uruchamiany Zamel ROP-2 oraz włączanie świateł wokół domu. Leci to 868mhz. Jest do tego pilot. Czy można to wymienić na coś z Supli i żeby było na wifi.

Jak widać na zdjęciach są dwie takie kostki - aktualnie jedna mi padła (dostała się woda do puszki) i nie mogę uruchomić dwóch sekcji do podlewania. Wszystko mam zaprogramowane na aplikacji Exta Free ale jest to dość stare i nie wspierane środowisko.

Jeśli będzie taka możliwość to będę też potrzebował pomocy w podłączeniu.

Z góry dziękuję za pomoc.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Pietras81

Z tego co widzę to każdy z przekaźników posiada 2 kanały wiec możesz zamienić to na 2xmod z 2 przekaznikami lub coś co ma 4 przekazniki. A czy to będzie coś od zamela czy coś tanszgo to już twoja decyzja. Ja bym po taniości zaproponował sonoff 4ch pro lub 2x loratap sc500w. Nie do końca widać co i jak jest podłączone wiec ciężko narysować jakiś schemat
https://pietras-81.aqi.eco/
mygen

@pietras81 dzięki za odpowiedź.

Dorzucam jeszcze kilka zdjęć może będzie bardziej pomocne. Czy aplikacja do Sonoffa ma takie coś, że będę mógł ustawić kiedy i o której godzinie ma się odpalić podlewanie trawnika i kiedy ma skończyć?

Kupić u nas czy np. na ali?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
adgl

Można zmienić na ROW-02 i wtedy Supla będzie obsługiwała.

Ja osobiście korzystam i łączę Zamel Exta Free i Suple bo te piloty lub łączniki ścienne się czasem przydają :)
Sonepar Polska
Mirosław F.

mygen wrote: Fri May 03, 2024 2:17 pm Witam

Posiadam po poprzednim właścicielu system podlewania wody uruchamiany Zamel ROP-2 oraz włączanie świateł wokół domu. Leci to 868mhz. Jest do tego pilot. Czy można to wymienić na coś z Supli i żeby było na wifi.

Jak widać na zdjęciach są dwie takie kostki - aktualnie jedna mi padła (dostała się woda do puszki) i nie mogę uruchomić dwóch sekcji do podlewania. Wszystko mam zaprogramowane na aplikacji Exta Free ale jest to dość stare i nie wspierane środowisko.

Jeżeli jeden sterownik padł, a nadal chcesz korzystać z tego systemu to prześlij go do mnie. Może uda się go reanimować albo wymienić. Jestem otwarty na pomoc.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
mygen

Mirosław F. wrote: Wed May 08, 2024 7:53 pm
mygen wrote: Fri May 03, 2024 2:17 pm Witam

Jeżeli jeden sterownik padł, a nadal chcesz korzystać z tego systemu to prześlij go do mnie. Może uda się go reanimować albo wymienić. Jestem otwarty na pomoc.
Dzięki za info. Rozważę tą propozycję.

Jednocześnie jeśli bym chciał zmienić na opcję z wifi to brać supla SBW - 2 czy tego sonoffa 4CH ?
Lector

SBW-02 jest nisko napięciowy.

Odpowiednikiem tych modułów co masz w Supla to ROW-02.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
mygen

Panowie a co zastosować żeby podłączyć te 3 sekcje podlewania i dodać jeszcze czujnik deszczu?

Sonoff 4ch pro ma tylko wejścia. ROW-02 ma to i to ale jeśli dobrze rozumiem to muszę dwa takie wstawić żeby te dwa ROP-02 wymienić no chyba że ROW-04M spełni to zadanie.

Pzdr
Gitman

Wejścia w row-02 służą do podłączania włączników i żadnych czujników w to miejsce nie podłączysz.

Return to “Ogólna dyskusja”