SuplaDevice + boardy ESP32 w wersji 3.x

User avatar
klew
Posts: 8763
Joined: Thu Jun 27, 2019 12:16 pm
Location: Wrocław

Post

W zeszłym tygodniu ukazała się kolejna wersja boardów dla ESP32 na Arduino o numerze 3.x.
Jest to wersja, która nie jest 100% kompatybilna wstecznie z pozostałymi, co też niektórzy na forum doświadczyli, bo SuplaDevice przestała się kompilować ;).

Wrzuciłem poprawkę związaną z błędami kompilacji i wydałem bibliotekę SuplaDevice w wersji 24.06 (dziś powinna być dostępna przez managera bibliotek).
Jedyna zmiana względem poprzedniej wersji, to poprawa kompilacji nowych boardów.

Osobiście, ze względu na brak czasu, nie testowałem jeszcze boardów 3.0.0 z SuplaDevice, także możliwe, że coś jeszcze będzie wymagało poprawy.
Traktujcie to wsparcie na razie jako wersja testowa.

Nowe boardy pracują pod spodem na esp-idf w wersji 5.1.4. Starsze boardy pracowały na esp-idf 4.4.7. Jest to dość duża zmiana w strukturze kodu i w tym jak się pisze programy pod esp-idf, natomiast na Arduino IDE większość tych rzeczy powinna być transparentna.
Sam esp-idf w wersjach 5.1.x jest używany przez nas w urządzeniach komercyjnych z ESP32, także osobiście nie spodziewam się jakichś problemów z nowymi boardami dla Arduino.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
User avatar
klew
Posts: 8763
Joined: Thu Jun 27, 2019 12:16 pm
Location: Wrocław

Post

Kolejny poprawiony problem związany z nowymi boardami dla ESP32: viewtopic.php?t=15414

Nie działa też kompilacja przykładu RGBW_WT32_ETH01. Wygląda jakby tam kilka istotnych rzeczy się zmieniło. Tego na razie jeszcze nie poprawiałem.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:

Return to “supla-dev”