@fracz - prośba

Patryk
Posty: 2692
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Zwracam się z prośbą , czy mógł by @fracz  w moim imieniu lub wlasnym ( ja nie wiem jak tego dokonać) zaproponować zmiany ( modyfikacje ) na git hub dotyczące oprogramowania.

NIE jestem  autorem, żadnej z zmian, ale wydaje mi się  ( choć mogę się mylić ), są to zmiany "ulepszajace" działanie sołtu ( u takiego zwykłego użytkownika jakim jestem ja)

A za chwilę te (cenne) wskazowki ZGINĄ w "gąszczu" informacji.

1.  viewtopic.php?p=16056#p16056
 Testowane od ok. miesiąca. ZERO problemów.
Nawet moja małżonka stwierdziła, że teraz te "zabawki" działają jak ja to mówię " po fachowemu"

2. viewtopic.php?p=45293#p45293
 W dzisiejszych czasach, co są blokowane sonoff-y jako sterowniki bramowe ( w/g mie  bardzo dobrze i jestem pełen podziwu, że @pzygmunt zdecydował się na taki krok), alternatywą dla SBW-01 jest np. yunshan.
Ale, że nie każdy potrafi lutować, ta zmiana wydaje mi się  "bezcenna"

3. viewtopic.php?p=45311#p45311
Z jednej strony "fajny" czujnik, z drugiej strony, może sprawić problemy, np. " zawieszania się co jakiś czas ":
https://github.com/adafruit/DHT-sensor- ... issues/116
Sam tego doświadczam.
Dlatego wydaje mi się, że lepiej jak już ten czujnik się "zawiesi" niech pokazuje  (---) niż pokazuje ostatnią zapamiętaną wartość.
( To może wprowadzać w błąd użytkownika ).

4. viewtopic.php?p=43062#p43062
To Już Jest, ale może się komuś "przyda" w przyszłości - czytając ten post.

Jeżeli, Kogoś z Autorów w/w poprawek jakoś " uraziłem "  - cytując, z góry Przepraszam.
Ale wydaje mi się, że WASZA pomoc " JEST BEZCENNA ".
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2814
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Ad 1. U mnie to już działa prawie 1,5 roku :) osobiście to mogę zgłosić, ale @pzygmunt kiedyś pisał o celowym zastosowaniu załączenia na zboczu opadającym tłumacząc możliwymi problemami przy długich kablach, dlatego tego nie zrobiłem. Mam w kilku punktach InCan z tą modyfikacją softu i najdłuższy kabel załączający od łącznika do modułu ma około 5m. Po takim czasie "testów" jak u mnie to chyba można przyznać, że problemów na zboczu narastającym z długimi kablami brak ;)

Ad 3. Też mogę to zgłosić i nawet miałem to zrobić wczoraj, ale pomyślałem, że założenia mogły być inne. W sumie u mnie się zwiecha nie zdarza, ale wypięcie czujnika ze stykówki już tak.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Patryk
Posty: 2692
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Jak Byś mógł to - proszę.
Wydaje mi się, że są to poprawki godne polecenia.
Może, źle to napisałem kierując prośbę do @francz, ale zasugerowałem się "porządkami" w bibliotece SuplaDevice.
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Ad1 i Ad2 jest dodane na tutaj
https://github.com/Espablo/supla-espressif-esp
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”